След загубата в Пловдив Берое изпадна в мини криза

Берое падна с 1:3 при гостуването са на Ботев в Пловдив в среща от 13-я кръг на А група. Това е втора поредна загуба за старозагорския тим, но все още е на пето място в класирането и това място не е застрашено поне до следващия кръг. От 40-та минута беройци заиграха с човек по - малко след пресиленото изгонване за два жълти картона на Игор Джоман и това допълнително разстрои тактическата постройка на отбора. Всички голове паднаха след почивката. Милен Гамаков , Томаш Иршак, Иван Цветков вкараха за "канарчетата", Димо Бакалов отбеляза почетното попадение за Берое. Първото полувреме беше изключително динамично и двата тима се хвърлиха в атаки от самото начало, без въобще да опипат почвата. Гостите бяха доста активни, но пропуски в началото направиха Венци Христов и Стефан Спировски. Двата тима налитаха като оси към противниковите врати, но преди почивката пропуските бяха фрапиращи. Първият от тях беше на Иван Цветков. В 18-та минута грешка на Игор Джоман позволи на Чунчуков да излезе сам срещу Макенджиев, той реши да пусне към 35-годишния ветеран, чийто силен изстрел обаче беше избит от защитник. В 30-та минута Берое създаде най- доброто си положение чрез Венци Христов, който излезе сам срещу Стаховяк, но полякът спаси, впоследствие топката стигна до Джоман, който обаче също не успя да огорчи домакините. Веднага след това подобен пропуск направи и Мапуку, като пак Стаховяк изби в последния момент. Домакините отговориха с изстрел на Чунчуков, а в 36-та минута отново Венци Христов не можа да даде преднина на тима си от изгодна ситуация. Националът пак беше изведен зад защитата, но не можа да преодолее Стаховяк, който застъпи топката и спаси. Игор Джоман беше изгонен, след като си изкара два жълти картона за три минути и направи задачата на съотборниците си много тежка. В 40-та те можеха да останат и само деветима на терена, но брутален фаул на Веселин Пенев не беше санкциониран с червен картон от Вихрен Манев, като играчът на Берое дори не получи жълт картон. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство, но толкова зрелищен мач нямаше как да завърши без гол. И първият от тях падна малко след почивката, след като преди това Самир Аясс направи поредния пропуск за старозагорци. В 50-та минута Иван Цветков намери великолепно отляво на наказателното поле Милен Гамаков и той с премерен и силен изстрел преодоля Макенджиев за 1:0. Само пет минути след това интригата сякаш приключи. Нападателят Иван Цветков изведе зад защитата Томаш Иршак, който нямаше как да не преодолее Макенджиев и с техничен удар направи резултата 2:0. В 63-та минута Иван Цветков тресна гредата с хубав параболичен удар, а две минути след това увенча страхотната си игра и с гол. Тогава той засече топката от 2-3 метра пред голлинията след хубаво центриране на Пламен Николов и вкара третия гол. В 76-та минута Димо Бакалов беше изведен зад защитата и най-после преодоля Стаховяк за 1:3.