С късен обрат ФК Верея победи Пирин /Разлог/

ФК Верея постигна втора победа от началото на първенството в Б група след като победи на Трейс Арена Пирин /Разлог/ с 2:1 в среща от петия кръг. Гостите от Пирин имаха шанса да открият резултата в 6-та минута. Тогава нападателят Росен Каптиев с параболичен удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата на старозагорци за 0:1. Последва натиск от страна на домакините и в 16-та минута Исус Ангелов беше близо до изравняване, но ударът му с глава мина на сантиметри от страничната греда след центриране на Тодор Динчев от фаул. До края на първото полувреме домакините бяха по активния отбор на терена, но Пирин се бяха групирали добре в защита и запазиха резултата. След почивката треньорът на ФК Верея Господин Мирчев направи промени в състава си и отборът заигра доста по добре отколкото до почивката. В 64-та минута Тодор Динчев стреля изненадващо по диагонала от 18 метра, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Гостите от Разлог разчитаха само на контраатаки и при една от тях Петко Ганев се намеси решително в 75-та минута и изби топката от краката на връхлитащия Спириев в наказателното поле на старозагорци. След всяка изминала минута натискът към вратата на Пирин се увеличаваше и в 81 минута съвсем закономрено ФК Верея изравни резултата. Николай Костов центрира отдясно в наказателното поле на гостите, там в първия момент с топката се размина Живко Желев, но зад него беше Ангел Костов който със силен удар от десетина метра изравни - 1:1. Старозагорци се нанесоха трайно в половината на гостите и в 90-та минута направиха пълен обрат в резултата. Желев беше съборен пред наказателното поле на Пирин и Николай Костов вкара победния гол от пряк свободен удар и с прецизен удар прати топката в мрежата на противника. ФК Верея е на 12-то място във временното класиране с актив от 6 точки.