Тежка загуба за баскетболния Берое

Старозагорският тим беше надигран у дома от шампиона Левски Баскетболистите на Берое бяха надиграни и победени категорично 62:85 от шампиона Левски, в последен мач от VIII кръг в НБЛ. Двубоят започна с превъзходство на гостите от София, които поведоха с 10 точки в края на първата част – 24:14. Със солидна защита, шампионите успяваха да неутрализират атаките на Берое и така преднината им се запази до края на полувремето, което дойде при резултат 45:33 в тяхна полза. Домакините започнаха силно третата част и вкараха шест безотвени точки, но след взетото прекъсване от старши-треньора на Левски Константин Папазов, гостите отново взеха инициативата и балансираха нещата. Гостите от София до края на мача нямаха проблеми и трупаха разлика в точките за да се сгине до 23 точки след последната сирена. За Берое с дабъл-дабъл от 22 точки и 19 борби се отчете американецът Диуейн Джаксън. С 15 точки завърши сънародникът му Майк Блек и 4 асистенции. За Левски Николай Върбанов отбеляза 26 точки. В следващия кръг Берое гостува на Черноморец в Бургас в събота (6 декември) от 18:00 часа .