ФК Верея допусна загуба при гостуването си във Варна

Спартак 1918 победи с 2:1 ФК Верея в двубоя от 15-ия кръг на "Б" група. Гостите от Стара Загора имаха преимущество в първите минути на срещата. Джонатан и Яшар направиха пропуски пред варненската врата. В 12-та минута защитник на Спартак игра с ръка в наказателното си поле, но реферът Таско Тасков не отсъди дузпа в полза на старозагорския тим. Малко по -късно капитанът на ФК Верея Живко Желев удари гредата от пряк свободен удар. В 19-ата минута при центриране от корнер вратарят не успя да хване топката и Кристиян Калудов на празна врата от малкото наказателно поле с глава вкара за 1:0. След почивката старозагорци притиснаха противника си, но нямаха шанс да изравнят като създадоха няколко добри положения. Противно на логиката в 80-ата минута Спартак 1918 поведе с 2:0. След центриране на Славомир Събков Николай Чипев засече топката и я прати в мрежата. В 83-ата минтута Събков събори Ивелин Илиев в наказателното поле, реферът този път отсъди дузпа и Живко Желев вкара с бомбен удар вкара за 2:1. Последва натиск от страна на ФК Верея, но до края на мача старозагорци не успяха да вкарат втори гол и да стигнат поне до равенството. Съставът на ФК Верея: Ел Каруби, Н. Костов (45 Ив. Илиев), Желев, Радев, Митев, Идризо, Яшар, Анг. Костов, Али, Ботев, Джоната (57 Билел Абделкадус)