ФК Верея загуби минимално от ЦСКА в контрола

ФК Верея загуби с 0:1 от лидера в А група ЦСКА, която се игра на клубния стадион на старозагорци Трейс Арена. Спарингът предизвика голям интерес и мачът беше изгледан от близо 700 фенове предимно на армейците. Проверката бе последна за „червените“ преди подновяването на пролетния дял на шампионата. Единственият гол в срещата бе дело на Тони Силва в последната минута на първото полувреме. Треньорът на ЦСКА заложи в стартовия състав на 10 чужденци и Венцислав Василев, който беше капитан.Армейците бяха по активния отбор в началото на двубоя и направиха няколко пропуска пред вратата на Ел Каруби, който има договор с армейците от 1 юни 2015 година. Верея пропусна най-чистото си голово положение в 21-та минута. Оливие Харуна намери в наказателното поле Джунейт Яшар, който от пет метра стреля край страничната греда. ЦСКА отбеляза гол, който падна в 44-та минута. След центриране отляво на Кукоч в наказателното поле на старозагорци Тони Силва с глава откри резултата - 0:1. След почивката треньорите на двама отбора направиха доста смени. В 49-та минута Борис Галчев отправи силен удар от границата на наказателното поле но , Ел Каруби изби топката. В 68 -та минута ЦСКА направи сериозен пропуск. Галчев изведе Никулич в пеналта, но ударът му от 5 метра беше отново отразен от вратаря на старозагорци. Мароканският страж имаше още няколко отлични изяви, след като спаси удари на Милосавлевичи и Галчев. Хърватинът Тончи Куков напусна заради контузия терена в 86 - та минута и ЦСКА доигра мача в намален състав.