ФК Верея падна с 0:1 от ПФК Бургас на Трейс Арена

Домакинска загуба инкасира ФК Веря с 0:1 от ПФК Бургас на Трейс Арена в среща от третия кръг от първенството на Б група. Двубоят изгледа кметът на Стара Загора Живко Тодоров в компанията на почетния президент на ФК Верея Галин Михайлов. През първото полувреме двубоят беше равностоен , като и двата отбора се опитваха да създават положения пред вратарите. Дебют направи вратарят Росен Андонов, който беше привлечен в петък като преотстъпен от Ботев /Пловдив/. В 10-та минута Мантраов от гостите отправи удар към старозагорската врата, но Андонов улови топката. В 25-та минута Николай Костов от домакините центрира отдясно в наказателното поле, но защитник изпревари Ангел Костов и изчисти топката с глава преди да нанесе удар. В 38-та минута Величков от бургазлии отправи опасен удар с глава , но Андонов отново се намеси и изби топката в корнер. ФК Верея пропусна най-чистото си положение в 43 -та минута когато Ивелин Илиев отправи силен удар от 15 метра , но вратарят успя да избие топката. В началото на второто полувреме заваля проливен дъжд над Трейс Арена, а в 47-та минута ПФК Бургас поведе в резултата. Тогава вратарят Андонов изби едно центриране отляво, но топката попадна в Станчев, която я прати в мрежата за 0:1. Последва натиск от страна на старозагорския отбор, който направи няколко пропуска. В края на мача бургаският тим направи сериозен пропуск и след удар на Борисов топката срещна страничната греда.