ФК Верея победи Локомотив /Пловдив/ с 2:1 в контрола

ФК Верея победи с 2:1 елитния Локомотив /Пловдив/ в контролна среща, която се игра на помощния терен на клубния стадион Трейс Арена в Стара Загора. Головете за старозагорския тим реализираха Бирсент Карагарен и Стелиян Евтимов в последните секунди на мача, а Георги Вълчев се разписа за Локомотив /Пловдив/ Двата отбора влязоха здраво в спаринга, но през първите десетина минути не успяха да създадат чисти голови положения пред вратарите. ФК Верея съзадде първото сериозно положение в мача. В 20-та минута Карагарен се отзова сам срещу вратаря Стойчев, опита да го прехвърли, но топката излезе профуча край дясната странична греда. До самия край на първото полувреме липсваха голови опасности, но в 45-та минута Локомотив поведе в резултата. Нападателят на пловдивчани Бранимир Костадинов изведе Георги Вълчев в наказателното поле, който овладя топката и с удар от десетина метра я прати в мрежата на Григоров за 0:1. В 50 -та минута ФК Верея успя да изравни резултата. Бирсент Карагерен направи рейд по левия фланг и от малък ъгъл простреля Стойчев за 1:1. Малко по -късно в 65-та минута капитанът на старозагорския тим Живко Желев с бомбен шут от фаул удари страничната греда на пловдивската врата. Минути по - късно Петър Атанасов от гостите навлезе в наказателното поле на, но ударът му беше париран от вратаря Григоров. В 90 - та минута, секунди преди главният рефер Иван Пенчев да свири края на контролата Стелиян Евтимов получи топката в удобна позиция в пеналта на Локо и от пет метра вкара победния гол - 2:1. Съставът на ФК Верея - Григоров , Али, Желев, Радев, Ганев, Любенов, Илиев, Карагарен, Костов, Киров, Ангелов / Колев, Митев, Идризов, Евтимов/