ФК Верея разгроми врачанския Ботев с 4:0 на Трейс Арена

ФК Верея разгроми с 4:0 Ботев Враца в среща от 14-ия кръг на "Б" група на клубния стадион "Трейс Арена. Домакините имаха пълно превъзходство през целия мач, а след края на двубоя по двама футболисти от отборите дадоха допинг-проба. ФК Верея започна силно мача срещу Ботев Враца и отбеляза два гола до края на първото полувреме. В 15-ата минута конгоанецът Джонатан можеше да открие резултата след като бе изведен от Идризов, но ударът му профуча край страничната греда на Ботев. Старозагорският тим продължи да атакува и в 30-ата минута Джунейт Али нахлу в наказателното поле на Ботев, където бе съборен от защитник на гостите и реферът отсъди дузпа. Зад бялата точка застана капитанът Живко Желев, който със силен удар откри резултата 1:0. В 43-ата минута ФК Верея удвои преднината си, а във вратата на Митов се разписа Джонатан с удар от 5 м. след като вратарят преди това изби силен удар на Яшар. След почивката старозагорския тим продължи да доминира на терена. В 47-та минута Николай Костов центирра в пеналта на гостите но ударът на Джонатан с глава беше неточен. Пет минути по - късно домакините направиха пореден пропуск, след като ударът със странична ножица на Ангел Костов беше избит от вратаря в корнер. В 56-ата минута нападателят от Конго Джонатан след удар с глава отбеляза второто си попадение за 3:0. В 67 - та минута Джоната можеше да оформи своя хеттрик, но ударът му отблизо срещна страничната греда след подаване на Ангел Костов. В 70-ата минута току-що влезлият алжирец Билел се разписа с удар от 18 метра за крайното 4:0. Тимът от Ботев имаше само едно положение. В 88-ата минута Румен Рангелов отправи опасен удар от фаул, но вратарят на Верея успя да избие топката в корнер.