ЦСКА обърна Берое за 45 минути пред 10 000 фенове

Берое допусна домаикнска загуба с 1:2 от лидера в пъвенството на А група ЦСКА. Така старозагорския тим пропусна възможността да поведе в класирането акот беше задържал резултата от първото полувреме. След неговия край беройци водиха с 1:0 с гол на Бакалон, но армейците след почивката направиха обрат в резултата и запазиха лидерската си позиция. Берое почна силно домакинския си мач пред 10 хиляди зрители на стадиона под Аязмото. Старозагорци натиснаха, но ЦСКА се бяха организирали добре в защита. В 9-ата минута беше извършена принудителна смяна в състава на Берое. След сблъсък със Съндей Костадинов напусна принудително терена и на негово място влезе Димо Бакалов. Минута по-късно Бакалов изведе с гол напред Берое след като вратарят на ЦСКА изби топката след удар на Мапуку и коженото кълбо попадна у Бакалов, който я прати в мрежата от 10-ина метра. Берое продължи да играе добре и Керкар в 14-ата минута отправи опасен удар от 18 метра. Венци Христов от фаул в 17-ата минута от 25 м. затрудни стража на армейците, който успя да улови топката, която летеше към десния горен ъгъл на вратата. След 20-ата минута армейците поеха инициативата и се създадоха няколко положения пред Макенджиев. Жоао Фелипе в 22-ата минута от чиста позиция от наказателното поле стреля над вратата на домакините. 3 мин. по-късно Тони Силва се измъкна в пеналта на Берое, но диагоналният му удар беше спасен от Макенджиев. ЦСКА продължи да натиска и в 38-ата минута Буш изтърва чисто положение след като ударът му с глава профуча над напречната греда. В 40-ата минута нападателят на Берое Венци Христов отново изпробва рефлекса на Дивиш от около 27 м. от фаул. Берое извърши още една принудителна смяна в 45-ата минута след като се контузи Веселин Пенев ина негово място влезе Георги Динков. Второто полувреме започна равностойно, но армейците се добраха до равенство в 69-ата минута. След перфектно изпълнен фаул на току-що влезлият Карачанаков от около 25 м. Берое се опита да натисне противника си, но защитата на ЦСКА се беше организирала и не допусна изненади. В 80-ата минута румънецът Буш със силен удар от дъгата на наказателното поле изведе ЦСКА напред в резултата 1:2. Снимка - beroe.bg