Черно море не пожали Берое - 4:0

Черно море разгроми Берое с 4:0 на клубния си стадион Тича в среща от 12-я кръг от първенството на А група. Това е най-тежката загуба за тима от Стара Загора от началото на първенството. Двубоят започна равностойно с лек превес на Берое, но впоследствие че оказа че е привиден и домакините постепенно натиснаха педала и започнаха да редят атака след атака към вратата на Благой Макенджиев. Натискът на Черно море се увенча с успех в 21-та минута. Тогава Кавачевич извърши нарушение срещу Коконов в наказателното поле и Реферът отсъди дузпа, която беше превърната в гол от Манолов.След негатвния резултата беройци се оптиаха да изравнят , но двата удара на Христов не намериха целта. В 36-та минута варннеци вкараха втори гол когато Бекир Расим изведе Матиас Курьор, а той останал срещу Благой Макенджиев покачи на 2:0. Елияш нацели страничната греда на вратата на домакините в 40-та минута, а в продължението Аласан Н’Диайе завърши самостоятелен рейд с удар от ъгъла на големия пеналт, но прати топката над целта.След почивката беройци отново бяха по активни, но така и не можеха да намерят целта В 64 -та минута във вратата на Берое се разписа и защитникът Котев, който от няколко метра вкара за 3:0. Резилът на старозагорци стана пълен, в 86-та минута , когато Матиас Курьор овладя лошо изритата топка от вратаря Макенджиев проби отдясно и намери Симеон Райков, който разстреля Благой Макенджиев за 4:0. За капак на всичко Крис Гади беше изгонен в продължението след като извърши нарушение срещу вратаря на варненци Китанов. Снимка - beroe.bg