"Берое" завърши контролите с победа

„Берое“ победи с 2:1 „Марек“ в последната си контрола на изкуствения терен над градския стадион. Спарингът бе генерална репетиция за беройци преди първия мач от 1/8 финала за купата на България срещу шампиона „Лудогорец“ на 15 февруари от 13,00 часа. Двете попадения за „Берое“ паднаха до почивката, а техни автори станаха Керкар и Мапуку, а Бибишков се разписа за гостите. Старозагорският отбор беше воден от помощник – треньорът Левон Апкарян. „Берое“ започна мача силно и в 8-та минута можеше да открие резултата. След двуходова комбинация между Савио и Костадинов в наказателното поле, топката достигна до Елиаш, който продължи за Мапуку, но ударът му беше спасен от Цветковски се намеси и улови . Натискът на старозагорци доведе до откриване на резултата в 16-та минута. Боровский центрира отдясно, защитник на гостите се размина с топката и тя попадна у Салим Керкар, който не сгреши от близка дистанция – 1:0 . В 19-та минута беройци удвоиха преднината си. Салим Керкар изведе Мапуку на голова позиция в наказателното поле на „Марек“ и нападателят се разписа със силен удар в горния ляв ъгъл на Цветковски за – 2:0 . Гостите пропуснаха шанс да вкарат в 21-та минута, след като удар на Тодор Колев профуча край вратата на домакините. Натискът на „Берое“ продължаваше и в 32-та минута Игор Джоман изведе Мапуку зад отбраната на противника, но ударът на конгоанеца беше спасен от вратаря на „Марек“. Дупничани създадоха още едно опасна положение в 36-та минута, когато Колев центрира в наказателното поле и там Димитров отправи удар с глава, но топката премина края лявата греда. В 48-та минута Антон Огнянов, който се появи в игра след почивката отправи опасен удар от фаул, но топката премина на сантиметри от гредата на Михайлов. Три минути по – късно Жуниор Мапуку направи пропуск, след като беше изведен от Иво Иванов, но ударът на нападателя на „Берое“ беше избит в корен от вратаря.. В 80-та минута „Марек“ намали на 2:1. Тогава гостите организираха бърза контраатака чрез Крум Бибишков който границата на пеналта отправи силен удар и прати топката топката в горния ляв ъгъл на беройската врата.