"Берое" не срещна трудности срещу Локо /Пд/ и победи с 3:0

"Берое" продължава впечатляващото си представяне в първенството на А група и в среща от 9-я кръг разби насред Пловдив "Локомотив" с 3:0. Още през първото полувреме старозагорския тим имаше превъзходствоу но не успя да реалзира създадените положения. В 35-ата минута Салим Керкар овладя дълъг пас и предостави топката на Жуниор Мапуку, който стреля по земя, но стражът на домакините изби в ъглов удар. При изпълнението Божидар Стойчев боксира. Шест минути по-късно Жуниор Мапуку получи топката от Венцислав Христов и шутира от границата на пеналта, но не успя да намери целта. В последната минута на първата част Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар от дъгата на пеналта, но Благой Макенджиев сигурно спаси. „Берое“ започна по страхотен начин втората част и още след минута игра можеше да открие резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Жуниор Мапуку. Потърпевшият в ситуацията конгоанец застана зад топката, но я прати директно в напречната греда и запази равенството.„Берое“ започна по страхотен начин втората част и още след минута игра можеше да открие резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Жуниор Мапуку. Потърпевшият в ситуацията конгоанец застана зад топката, но я прати директно в напречната греда и запази равенството. В 55-ата минута откриването на резултата стана факт. При бърза контраатака, започнала от Елиаш, Жуниор Мапуку предостави топката на Георги Костадинов, който се справи цялата отбрана на домакините и с хубав удар по земя матира Божидар Стойчев за 0:1. Точно 90 секунди след това резултатът бе удвоен. Салим Керкар получи кълбото от Жуниор Мапуку и останал очи в очи със стража на „Локомотив“, безпроблемно го преодоля за 0:2. В 66-ата минута слаб удар на Жуниор Мапуку от далечна дистанция бе уловен от Божидар Стойчев. Пет минути след това Карагерен проби отдясно и стреля, но Благой Макенджиев прояви добра реакция и улови. Третото попадение за „Берое“ дойде в 74-ата минута когато Игор Джоман намери Венцислав Христов в наказателното поле, който технично вкарва за 0:3. В 80-ата минута Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, заложен на 20 метра от вратата, но стражът на „Берое“ Макенджиев бе безупречен и закова топката в ръцете си.