"Берое" обърна "Лудогорец" пред 7 000 фенове в Стара Загора

„Берое“ победи с 2:1 „Лудогорец“ в първия мач от осминафиналите в турнира за Купата на България на стадиона под Аязмото пред близо 7 000 запалянковци. Елиаш даде преднина за „зелените“ в 31-ата минута с глава. С невероятен късмет Фабио Ешпиньо изравни от пряк свободен удар в 61-ата минута, а Жуниор Мапуку отново изведе беройци напред в 71-ата минута. "Берое" започна по активно двубоя, догато разградчани се бяха прибрали в своята половина и старозагорският тим създаде няколко ситуации. В 9-ата минута Крис Гади центрира към Салим Керкар, който стреля с глава от дъгата пред наказателното поле, но топката мина над вратата. Домакините продължиха да бъдат по настоятелни и в 30-та минута отново имаха възможност за гол. Салим Керкар пое на скорост пред наказателното поле и пусна пас успореден на гол линията за Жуниор Мапуку, но в последния момент Анисе успя с шпагат да изчисти в корнер. При изпълнението му Салим Керкар центрира в малкия пеналт, където Елиаш се извиси над всички и с глава простреля останалия на гол линията Иван Чворович за 1:0. „Лудогорец“ започна активно второто полувреме, но беройци не позволиха на шампионите да отправят опасен удар в началото на втората част. В 52 - та минута реферът Ивайло Стоянов отстрани от резервната скамейка помощник-треньорът Левон Апкарян за бурна реакция при негово отсъждане. Минута по - ъксно Жуниор Кайсара от гостите отправи опасен диагонален удар, но топката премина на метър покрай рамката на вратата. Гостите от Разград материализираха превъзходството си в тези минути с куриозен, но красив гол в 61-ата минути. Фабио Ешпиньо изпълни технично пряк свободен удар, така че топката попадна в горния десен ъгъл на вратата на Благой Макенджиев, останал изненадан в ситуацията – 1:1. В 70-ата минута Салим Керкар изпълни перфектно пряк свободен удар от 20-ина метра фронтално на вратата. Чворович обаче се намеси отлично и спаси. В 71-ата минута Самир Аясс отне топката от Анисе в централната част на терена, намери по отличен начин намиращия се ъгъла на пеналта Жуниор Мапуку, който с прецизен удар вкара за 2:1 и традиционно конгоанецът направи няколко превъртания. В 85-ата минута "Берое" пропусна златен шанс да вкара трети гол. Салим Керкар отправи коварен удар от 20 метра , вратарят на "Лудогорец с една ръка изби топката и Костов я овладя, но не успя да уцели празната врата.В добавеното време разградчани пропуснаха да изравнят , след като Марселинььо намери в наказателното поле Анисе който стреля, но Македжиев успя да избие топката. Реваншът е на 22 февруари /неделя/ от 15,30 часа на стадиона в Разград