"Берое" победи, "Локомотив" загуби

Берое спечели много важна победа със 3:2 при гостуването си на Черноморец Балчик.След срещата от 19-тия кръг на източната Б група старозагорци водят убедително в класирането със 40-сет точки със 7 повече от втория Спартак Пд, който има и мач повече.Попаденията за беройци бяха дело на нападателя Ивайло Паргов,халфа Костадин Видолов и защитника Иво Иванов. Двбоя срещу предпоследния в таблицата тим на Черноморец (Балчик) се игра на единия от терените в курортния комплекс Албена. Слави Жеков можеше да отбележи за Берое в самото начало, но удара му, избит от вратаря на домакините Георги Христов, се отклони в напречната греда, а после бранител на Черноморец изчисти в корнер. Нападателят Ивайло Паргов откри за старозагорци в 15-ата минута, При една хубава контраатака, Величков свали хитро топката с глава към Иво Паргов, който със силен удар от 20-тина метра прати къблото в мрежата на Черноморец. Най опитния в състава на Берое Костадин Видолов удвои резултата във 30-та минута от дузпа, дадена за нарушение срещу капитана Слави Жеков. Видолов, който идния месец навършва 39 години вкара прецизно от 11-те метра. Берое направи резултата класически във 53 -та минута, отбелязвайки трето попадение. При една атака на зелените, Слави Жеков намери перфектно Иво Иванов и бранителя вкара с глава за 3:0. Последваха две попадения за домакините.Първо в 62-та минута резервата Денислав Андреев, намали с глава. В 81-та при едно разбъркване пред наказателното поле на старозагорци, Милен Танев със силен шут вкара отдалеч за 2:3. Малко преди това домакините нацелиха и напречната греда, след удар на Андреев. Все пак до трети гол във беройската врата, не се стигна и тима на Илиан Илиев излезе краен победител във двубоя. Черноморец Берое 2:3. Локомотив Стара Загора загуби, като домакин с 1:2 от Дунав(Русе) във мач от 19-тия кръг на източната Б група.Единственото попадение за жeлезничарите отбеляза Стелиян Попчев в 64 -та минута от дузпа.Следват подробностите. Отборът на Локомотив започна вяло мача и по никакъв начин не показа, че желае трите точки.В 20 -та минута нападателят на старозагорци Иван Чергев получи хубав пас в наказателното поле на Дунав, но се засуети и топката му бе отнета. 5 минути по късно гостите откриха резултата -Борислав Илиев вкара с глава от близко разстояние. Червено черните се опитаха да отвърнат бързо- в 30-та минута Васил Велев стреля отдалеч при един пряк свободен удар, но кълбото мина на около метър от горната греда. Малко след почивката Локо можеше да изравни, но Стефан Велев пропусна възможността да стреля от удобна позиция. Русенци поведоха с 2:0 в 63-та минута.След неразбирателство в защитата на железничарите, Любомир Иванов вкара втори гол за гостите.Футболистът на Дунав се разписа от 10-тина метра. Локомотив се върна в мача минута по късно, отбелязвайки гол. В 64-та червено-черните получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, заради извършено нарушение от страна гостите в техния пеналт. Зад точката за изпълненине на дузпа, застана бранителят Стелиян Попчев, който не сгреши и с техничен удар намали. По този начин Попчев се изравни със голмайстора на Локо Хюсеин Хасанов по отбелязани подения.И двамата имат на сметката си по 4 вкарани гола. Последното, обаче не се оказа достатъчно за червено-черните в този дубой, тъй като до края Локомотив не успя да изравни резултата. В 83 -та минута нападателят на старозагорци Иван Чергев пропусна да отбележи при най чистото полжение за домакините в мача. При една от последните атаки на Локомотив, Чергев получи прекрасна топка на границата на малкото наказателно поле, но удара му с глава мина на сантиметри от страничната греда. В крайна сметка, Локомотив- Дунав 1:2