"Берое" се предаде без бой срещу "Лудогорец"

„Берое“ претърпя тежка загуба от шампиона „Лудогорец“ с 0:4 в първия мач от 18-я кръг на „А“ група. Още във 2-ата минута Елиаш да Силва намери по страхотно хитър начин откъсналия се зад отбраната на гостите Станислав Костов, но ударът на деветката на „беройци“ от 7 метра премина на сантиметри над напречната греда. Четири минути след това Жуниньо Кишада се възползва от грешка на Игор Джоман в центъра на терена, напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Благой Макенджиев не реагира по най-добрия начин и остави топката да му се изплъзне. В последствия тя бе изчистена и попадна във Венцислав Христов, в когото топката отново попадна след неуспешен удар от малък ъгъл, но и при втория си шанс изстрелът бе блокиран от бранител в черно. В 15-минута резултатът бе открит в полза на гостите. Жуниньо Кишада бе изпуснат от защитата на „Берое“, след което преодоля и Благой Макенджиев, за да се разпише на опразнената врата за 0:1. Гостите се възползваха максимално от колебливата игра на старозагорци и три минути по - късно вкараха нов гол. Върджил Мисиджан си размени подаване пред наказателното поле с Жуниньо Кишада и бе изведен пред малкия пеналт, откъдето се разписа безпроблемно за 0:2. След почивката тимът от Разград продължаваше да владее положението на терена и не допусна изненади в наказателното си поле въпреки че "Берое" направи опити да се върне в мача. В 73-та минута Върджил Мисиджан беше изведен в наказателното поле на домакините напредна няколко метра и технично прехвърли Благой Макенджиев, за да покачи на 0:3. Минута по-късно резултатът стана 0:4 с попадение на Вандерсон, който бе оставен непокрит в наказателното поле на „Берое“ и технично се разписа в долния ляв ъгъл на вратата.