"Берое" създаде много положения срещу "Каспий" но не успя да бие

„Берое“ завърши 1:1 първата си контрола на лагера на тима в Турция срещу „Каспий“ (Актау). Попадението за „Берое“ отбеляза Елиаш в 55-ата минута на мача. Точен за тимът от Казахстан бе Владимир Вяткин в 24-ата минута на срещата. Беройци бяха по-активният отбор през целия двубой и създадоха няколко много опасни ситуации за отбелязване на гол. Казахстанският тим предимно се бранеше в собствената си половина и използваше всяка възможност за контраатака. В 20-та минута "Берое" организира опасна атака, която замалко не доведе до голо. Испанецът Алексис Вияр , който кара проби успя да отнеме една топка в половината на съперника, напредна и намери с диагонален пас Крис Гади, който стреля много опасно от границата на пеналта, но топката мина на сантиметри от гредата. Четири минута след това резултатът бе открит, след като при една от редките си атаки играчите на „Каспий“ стигнаха до изпълнение на корнер. Илко Пиргов боксира центрираната топка, но тя попадна у Владимир Вяткин, след чийто удар с глава кълбото прехвърли куп от играчи и влезе в мрежата – 1:0 за казахстанския тим. През второто полувреме „Берое“ излезе с нов състав , коюто притисна казахстанците в половината им. Съвсем заслужено "Берое" успя да изравни резултата. В 55 - та минута Салим Керкар центрира след ъглов удар и Елиаш намери топката с глава по най-добрия начин, за да реализира за 1:1. Натискът на беройци се увеличаваше след вяска изминала минута. В 66-та минута крилото от Уганда Савио направи пробив по лявото крило и върна топката на границата на пеналта, където Костадинов стреля по земя без подготовка, но вратарят успя да се намеси. В 69-та минута Атанас Зехиров отне една топка в половината на „Каспий“ и центрира отдясно към Керкар, който стреля мигновено, но топката рикошира в тялото на защитник. Минута след това Керкар центрира от корнер, а Костадинов стреля с глава от малък ъгъл, но бранител в синьо успя да изчисти. Минути по - късно Керкар центрира на границата на малкото наказателно поле, където Иво Иванов засече с плонж топката с глава, но отново стражът на „Каспий“ се намеси страхотно и изби удара. В 85 -та минута Зехиров отпави опасен удар от наказателното поле след центиране на Пенев, но ударът бе избит точно пред голлинията от защитник. На 1 февруари „Берое“ ще играе с „Гурник“ (Забже), а двубоят ще бъде отново от 17 ч.