"Локомотив" Стара Загора излезе на второ място в източна "Б" група

Футболистите на Локомотив (Стара Загора) продължиха успешната си серия от началото на сезона. Те записаха втора победа в шампионата след като се наложиха с 2:0 над Несебър и с актив от 7 точки излязоха на второто място във временото класиране. Резултата в двубоя срещу тима от курортния град откри нападателят Здравко Тодоров. В края на първото полувремр той се възползва от хубав пас на Ж. Желев и направи безпомощен стража на гостите Григоров. Кулминацията на мача бе в 73-та минута, когато реферът Петков отсъди дузпа за Несебър, но ударът на Илчев от бялата точка се отби в горната греда, а при последвалата контра атака Александър Иванов затвърди успеха на железничарите. Червено-черните играха в състав: Господинов, К. Иванов, Попчев, Минчев, Ташев, Ст. Велев, Ив. Канев, Хасанов, Ж. Желев (78- М. Жеков), Здр. Тодоров (61- Ал. Иванов), Кънчев (87- Ст. Желев). Другият отбор от областта- ОФК Миньор (Раднево), надделя с 2:1 над Спартак (Пловдив). Головете за жълто-черните са дело на Мл. Димитров и Гр. Георгиев в 17-та и 58-та минути. Берое почиваще в този кръг. В следващия 4-ти кръг момчетата на треньора Илиан Илиев на стадиона под Авязмото Черноморец (Балчик), Локомотив и ОФК Миньор пък гостуват съответно на Дунав и Светкавица.